top of page

Obibok - to mebel nadzwyczajnie wypoczynkowy, przeznaczony do każdego typu leniuchowania. Ten minimalistyczny daybed kryje w sobie dwa obrotowe, niezależne moduły. Dzięki nim potrafi zmienić się w szezlong czy sofę (nawet ze stolikiem!).
Obibok to najlepszy sposób na oszczędzanie energii i trwonienie czasu.

Powstał on wprost z potrzeby leniuchowania -  tak niewiele przecież obecnie próżnujemy. Ciągle praca, życie w biegu, wypełnione po brzegi rozmaitymi obowiązkami. A gdyby tak spędzić chwilę na wygodnej sofie czytając dobrą książkę, pijąc kawę albo zwyczajnie uciąć sobie drzemkę? 

Naszym założeniem było stworzenie mebla maksymalnie wielofunkcyjnego

i wygodnego, jednocześnie lekkiego w formie. 

Mebel składa się z dwóch modułów tapicerowanych przytwierdzonych do podstawy
z wykorzystaniem systemu obrotowego. Mebel z łatwością przyjmuje różne formy wypoczynkowe dzięki możliwości obrócenia o 90 stopni każdego z modułów.

Ponadto, każdy z nich posiada wewnątrz dodatkowy system umożliwiający zginanie jednej
jego części, który pozwala na 6-stopniową regulację zagłówka / oparcia.

Ważnym elementem są dwie poduchy nakładane na moduły po obu stronach.

Zapewniają one zarówno wygodne podparcie pod głowę w wersji ‘daybed’ jak i pod lędźwie w przypadku sofy. Dodatkowo, w zestawie są przewidziane dwie mniejsze poduszki

dla zwiększenia wygody użytkowania, dopełniające wizualnie cały mebel.

Podstawa obiboka, wykonana ze sklejki brzozowej jest wzmocniona w spodniej części konstrukcją drewnianą. Całość podparta jest bukowymi toczonymi nogami lakierowanymi na biało, które nadają meblowi lekkości.  

Obibok jest meblem idealnym do niewielkich mieszkań ze względu na swoją wielofunkcyjność, możliwość modyfikacji i dość niewielkie gabaryty. Doskonale sprawdzi się również wyeksponowany w większych przestrzeniach za sprawą minimalistycznej,

a jednocześnie wyrazistej formy.

 

Obibok został wykonany we współpracy z marką 

kler%20logo_edited.jpg
bottom of page